Blog
spać na posiedzeniach można, ale chrapać się nie godzi
vantomas-galicja 1
vantomas-galicja 1 Tomasz Stelmach, politolog, radny powiatu tarnowskiego,poglądy konserwatywno-narodowe
38 obserwujących 2078 notek 720624 odsłony
vantomas-galicja 1, 15 października 2016 r.

po Wołyniu ...

Obejrzalem wczoraj film "Wołyń" wcześnej czytałem wiele recenzji na jego temat. Dla mnie trailerem tego filmu powinna być scena z rozerwaniem końmi polskiego oficera, który wcześniej peroruje o honorze jako jedynej borni jaką zabierze na spotkanie z rezunami UPA. Scena filmu jest oparta na prawdziwych wydarzeniach zwiazanych ze śmiecią podporucznika Zygmunta Rumela w cywilu poety / 1915-1943 /. Film mocy i potrzebny, polecam. Sceny nieludzkiej przemocy tej dziczy, nie dominują narracji. Wszystko jest wyważone. Smarzowski, którego filmów nie lubię / no może z wyjątkiem "Wesela"/ pokazuje że jednak potrafi. Niektórzy nawet stawiają go na miejsce pozostawione w tym tygodniu przez A.Wajdę. Cóż, pozyjemy zobaczymy, potrzebny jest drugi film z historia Polski w tle by to stwierdzić definitywnie.

po Włoyniu ... 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Liczniki tytuł image W EUROPIE Dziś jeszcze nie wiadomo, ale czas pokaże, jakie znaczenie dla przyszłości Europy będzie miał wybór Vaclava Klausa na prezydenta Republiki Czeskiej. Klaus wygrał z otwartą przyłbicą. Przeciwnicy zarzucali jego polityce anachronizm, więc na to przede wszystkim odpowiedział im w Parlamencie przed pierwszym głosowaniem.

Mówił wtedy: „Jeżeli nie chcecie brać pod uwagę tysiącletnich tradycji naszej cywilizacji, jej wartości chrześcijańskich, znaczenia tradycyjnej rodziny i szacunku dla życia ludzkiego, nie głosujcie na mnie, bo ja wartości te wyznaję. Jeżeli chcecie żyć w przyszłości wyznaczonej przez modne trendy, gdzie palenie będzie zabronione, a narkotyki będą tolerowane, gdzie małżeństwo będzie instytucją zagrożoną wymarciem, a na Ratuszu pojawiać się będą wyłącznie pary w celu rejestracji związków partnerskich, gdzie starych i chorych będziemy z litości pozbawiać życia, gdzie ktoś będzie nam nakazywał, co mamy jeść, pić i jak mamy mówić, wówczas ostrzegam, że to nie jest mój program. To nie jest moja wizja przyszłości.
Jeżeli pragniecie przyszłości, w której Republika Czeska nie ma bronić swoich interesów, a tylko biernie poddawać się woli urzędników z tej czy innej instytucji międzynarodowej – wtenczas także przyznaję, że jestem człowiekiem przeszłości. Jeżeli uważacie czeską koronę za taki przeżytek, że trzeba się go jak najszybciej pozbyć, wybierzcie któregoś z pozostałych kandydatów, bowiem ja będę wspierał istnienie naszej własnej waluty tak długo, dopóki będzie to korzystne dla obywateli Republiki Czeskiej. (…) Wierzę w Republikę Czeską. Wierzę w ludzi, którzy w niej mieszkają. Kocham swój kraj i będę tutaj nadal pracował, niezależnie od tego, jakim wynikiem skończą się dzisiejsze wybory. Ale przede wszystkim zawsze będę walczył o zachowanie naszej wolności i naszej suwerenności.”

Nie wygrał po tej mowie. Wygrał w trzecim głosowaniu.

NA ŚWIECIE 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Tagi

Tematy w dziale